WeChat
Čínská aplikace má milion uživatelů

Info Retailers

Info Retailers

12 March
2018

Podle výzkumné společnosti Statista využívala loni platební služby WeChat a Alipay jedna miliarda lidí, zejména Číňanů. autor: Reuters

Čínská populární aplikace WeChat má celosvětově 1mld aktivních uživatelů měsíčně, což, podle společnosti Tencent CEO Pony Ma, představuje nárůst o 12% z 889 mil měsíčně aktivních uživatelů ve 4. čtvrtletí roku 2016.

Společnost tvrdí, že platforma dosáhla rekordní hodnoty v průběhu posledního měsíce festivalu lunárního nového roku. Je však důležité poznamenat, že společnost Tencent odkazuje na měsíčně aktivní uživatele jako na uživatelské účty spíše, než na jednotlivce.

WeChat uživatelé si mohou vytvořit více účtů. Je běžné, že si uživatelé vytvoří jak osobní účet, tak firemní účet. Pro uživatele WeChat se aplikace chová jako centrální osa digitálního světa – spotřebitelé ji používají k plnění úkolů od psaní a volání s přáteli až po placení účtů za zboží a služby, či k domluvě návštěvy lékaře.

Podle zakladatele WeChat Matthew Brennan je poslední nárůst uživatelů WeChat více poháněn zahraničními uživateli. Poslední nejvyšší uživatelský nárůst je z jihovýchodní Asie, Evropy a Spojených Států.

WeChat se blíží k nasycení na svém domácím trhu, a proto se společnost Tencent rozhodla expandovat za hranice, aby navýšila růst. Zhruba 83% ze všech uživatelů smratphone v Číně používá WeChat. Penetrace WeChat smartphone uživatelů skočila až na 93% v 1 čínském regionu. V srpnu 2017 měla aplikace okolo 100 milionů zahraničních uživatelů.

Avšak, vzhledem k potřebě mezinárodní expanze, může WeChat na rychlý nárůst narazit. I přesto, že aplikace pro chat jsou z globálního hlediska čím dál víc oblíbené, mnoho zemí již nějakou dominující aplikaci má, například WhatsApp a Facebook jsou nejpreferovanějšími aplikacemi určenými pro nezpoplatněnou komunikaci na smartphone, zejména u uživatelů Android. Je zde pouze málo výjimek, jako je Čína, Japonsko a Jižní Korea. WeChat tedy bude čelit obtížím u uživatelů, kteří již jednu z takových aplikací mají.

 

Zpráva na závěr: od naší čínské kolegyně.

../../../Snímek%20obrazovky%202018-03-09%20v 16.11.10.png

 

Source: Business Insider  a Altavia China

#Tags

Actualités similaires

commentaires

0 thoughts on “WeChat”

Leave a reply

Required fields are marked *